Jak lęk przed porażką wpływa na stan konta w firmach bukmacherskich?

Życie jest zbyt krótkie, aby nie podejmować żadnego ryzyka. Np. w firmach bukmacherskich. Bez tego trudno jest znacząco powiększać stan własnego konta. Często jest zaś tak, że gracze tak mocno obawiają się przegranych, że nie typują w odpowiedni sposób. Dlaczego granie pod wpływem emocji nie jest optymalne? Jak strach przed przegranymi wpływa na typowane przez nas spotkania w firmach bukmacherskich? Co z tym faktem można zrobić?

strach przed porazką z bukmacherem
Jak lęk przed porażką wpływa na stan konta w firmach bukmacherskich?

Dobry typer jest w stanie opanować własne emocje

Granie pod wpływem emocji zazwyczaj nie kończy się dobrze… Zawodowcy są w stanie perfekcyjnie sobie radzić z tym tematem. A warto wiedzieć, że sukces w zakładach bukmacherskich nie zależy tylko i wyłącznie od umiejętności. Oczywiście, ten aspekt jest szalenie istotny. Jak ktoś nie ma wiedzy teoretycznej i przede wszystkim doświadczenia, to trudno mu będzie o regularne wygrane w firmach bukmacherskich jak STS, Etoto czy eFortuna online. Nie można jednak bazować tylko na tym. To trochę tak, jak z zawodowym sportem. Czasami są zawodnicy, którzy kapitalnie prezentują się na treningach oraz w czasie sparingów. Kiedy jednak przychodzi do poważnej rywalizacji, górę biorą emocje.

Są np. piłkarze, którzy nie mogą w pełni pokazać swojego potencjału na placu gry w spotkaniach o stawkę. Nie potrafią bowiem w odpowiedni sposób okiełznać własnych emocji i strach przed porażką ich demotywuje. A to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi. W zakładach bukmacherskich jest zaś bardzo podobnie. Jeśli gracz typuje pod wpływem emocji, to długofalowo nie będzie zarabiał. Im bardziej chłodna głowa, tym lepiej. M.in. nie można obstawiać zaraz po przegranym kuponie. Odgrywanie się na siłę to często droga do… jeszcze większych porażek. Jak chcesz tego uniknąć, to lepiej sobie danego dnia już po prostu odpuścić. Musisz nauczyć się kontrolować własne emocje. Te negatywne oraz pozytywne. Nie powinno się też np. podejmować pochopnych decyzji, kiedy jesteśmy w stanie euforii.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wygrałeś kupon? To nie znaczy, że teraz wszystko, co zagrasz, będzie na pewno trafione. Każdy typer powinien mieć swój plan na grę i go konsekwentnie realizować. Nie pozwól, aby emocje wzięły górę, ponieważ wówczas trudno będzie liczyć na systematyczne wygrane w podmiotach bukmacherskich jak Etoto czy eFortuna online.

Obawa przed porażką wpływa na grane typy bukmacherskie

Niektórzy gracze bardzo mocno boją się przegranych. Do tego stopnia, że nie są w stanie pokazać całego swojego potencjału na tej płaszczyźnie. Tak samo, jak np. piłkarze, którzy są mistrzami jedynie treningów. Tutaj jest podobnie. Nie brakuje bowiem graczy, którym świetnie idzie typowanie na sucho, czyli bez wydawania własnych pieniędzy. Wtedy są w stanie perfekcyjnie oszacować np. szanse konkretnego zawodnika albo klubu na odnotowanie zwycięstwa w analizowanej potyczce. Kiedy jednak przychodzi do gry za prawdziwe pieniądze, to zaczyna się problem, ez względu czy typuje się sport, czy poker online. Jest całkiem spora grupa typerów, którzy mocno obawiają się utraty zainwestowanego kapitału. Przez to zaczynają kombinować w czasie analizy. Finalnie nie grają tego, co wytypowaliby bez konieczności inwestowania własnych środków.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Gracze, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie, mają takie właśnie obawy, wybierają konkretne, całkiem sensowe typy – w czasie wstępnej selekcji. Potem jednak nachodzą ich rozmaite wątpliwości. W pewnym sensie na siłę szukają argumentów, aby nie zagrać konkretnego zakładu. Oczywiście, analiza powinna być rzetelna. Należy uwzględniać rozmaite aspekty, to fakt. Nigdy jednak nie będzie tak, że dosłownie wszystkie argumenty będą skłaniały do postawienia np. na danego gracza. W bukmacherce liczy się też odpowiednie wyczucie. A jak typer nie potrafi poradzić sobie z silnymi obawami przed porażką, to nie gra tak, jak mógłby obstawiać bez tych lęków. To nigdy nie jest zaś dobre dla stanu konta.

superbet zakłady online
Darmowe promocje i bonusy w Superbet Polska

Często obstawiane są za niskie kursy

Gracze, którzy posiadają konta w firmach bukmacherskich online albo typują w punktach stacjonarnych, w obawie przed przegranymi na siłę szukają relatywnie niskich kursów. To także kiepskie podejście. Wielu osobom z forum Betonline wydaje się, że jak zostaną wytypowane niskie kursy, to na pewno dane kupony – pojedyncze albo akumulowane – okażą się trafne w finalnym rozrachunku. A często jest to bardzo złudne. Granie niskich kursów nie gwarantuje bowiem tego, że na pewno będziemy na plusie. W szczególności w dłuższej perspektywie czasu. Jeśli np. przegrasz kupon o kursie łącznym 1,30, to musisz sporo się natrudzić, by to odpracować i wyjść na swoje (zakładając, że dalej będziesz typować tego typu opcje o takich notowaniach).

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus bez depozytu29 PLN
Bonus za depozyt1200 PLN
Zakład bez ryzyka200 PLN
Cashback na Betgames20 PLN
Cashback na wirtualne20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Jak nad tym pracować i nie bać się obstawiać?

Aby uniknąć powyższych sytuacji warto zastanowić się, co zrobić, aby nie towarzyszył nam lęk przed porażką. Takie emocje bardzo często prowadzą bowiem do tego, że gracze systematycznie przegrywają pieniądze… Jakie są tutaj efektywne metody? Graj za tyle, ile możesz. Wpłacaj zatem takie sumy, które ewentualnie bez większego żalu mogą być przez Ciebie stracone. Wówczas nie będzie Ci towarzyszyła taka presja w trakcie obstawiania. Sprawdź jakie systemy bukmacherskie są najbardziej skuteczne i przynoszą regularny zysk z bukmacherki.

Liczy się także to, aby nie taktować bukmacherki jako pewnego sposobu na zmianę swojego życia o 180 stopni. W tej branży można zarabiać, ale nie nastawiaj się na to. Traktuj to (przynajmniej na początku) jako zabawę, która może Ci przynieść parę dodatkowych groszy. Pracuj także nad pewnością siebie. Jeśli uważasz, że konkretny typ jest naprawdę dobry, to go zagraj. Nie oczekuj, że 100% argumentów będzie przemawiać za danym zakładem. Jeśli ten wskaźnik wyniesie w Twojej ocenie np. 80%, to i tak jest to bardzo dużo (szczególnie przy odpowiednim kursie).

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online