Jak skutecznie obstawiać Mistrzostwa Świata w Darts?

Brakuje Ci imprez na bardzo wysokim poziomie? Może zatem warto zainteresować się dartsem? Właśnie startują kolejne Mistrzostwa Świata. Czym cechuje się ta impreza? Jakie zakłady zostały przygotowane dla typerów w firmach bukmacherskich? W jaki sposób grać zaś zmagania darterów, by mieć coraz więcej zarobionych pieniędzy?

jak obstawiać zakłady darts
Jak skutecznie obstawiać Mistrzostwa Świata w Darts?

Kiedy i gdzie odbywa się impreza Mistrzostw Świata w Darts?

Mistrzostwa Świata w Darts co roku odbywają się na przełomie grudnia oraz stycznia. Nie inaczej jest teraz. Bieżące Mistrzostwa Świata wystartowały dokładnie 15 grudnia. Zawody potrwają natomiast do 3 stycznia. To właśnie wtedy odbędzie się wielki finał, który wyłoni nam najlepszego dartera na świecie. Warto walczyć o to miano, bo triumfator zgarnia poza prestiżem i uznaniem… pół miliona funtów. Łączna pula nagród wynosi natomiast pięć razy tyle. Tytułu broni Szkot Peter Wright, który przed rokiem pokonał w decydującym starciu Holendra Michaela van Gerwena 7-3. Impreza tradycyjnie odbywa się w Londynie, a konkretnie w Alexandra Palace. W tym roku (ze względu na pandemię) wszystko będzie wyglądało jednak zdecydowanie inaczej. Rząd pozwolił na wpuszczenie jedynie tysiąca kibiców. Dobre i to, bo przecież fani dartów potrafią stworzyć atmosferę nawet w tak relatywnie małym gronie.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Wato zauważyć, że od kilku lat Mistrzostwa Świata są transmitowane przez TVP Sport. Na razie tylko w internecie. Nie da się ukryć, że darts to sport, który przegrywa popularnością np. ze skokami narciarskimi. W związku z tym na razie trzeba zadowolić się transmisjami internetowymi. Obecnie to jednak nie jest szczególnie duży problem. Wystarczy tylko posiadać urządzenie z podłączeniem do Internetu, by delektować się zmaganiami ścisłej czołówki. Czasami ta opcja jest nawet lepsza, bo spotkania można oglądać w busie, autobusie, tramwaju itp. A jeśli chcecie oglądać pojedynki na telewizorze, to wystarczy tylko zastosować odpowiedni kabel, który połączy laptop z tym sprzętem (np. HDMI).

Co można typować w dartach?

Bukmacherzy online w Polsce przygotowały sporo ciekawych opcji dla fanów tej dyscypliny. Warto zaznaczyć, że jeśli chcesz zaś wygrywać pieniądze na Mistrzostwach Świata (oraz na innych turniejach), to musisz się po prostu tym sportem zainteresować. Bez tego trudno jest liczyć na regularne wygrane. Co jest zaś do gry? Są to między innymi zakłady długoterminowe. Możesz np. postawić na triumfatora zawodów. Jest to w pewnym stopniu loteria. Wszak tak naprawdę w tym sporcie m.in. dyspozycja dnia ma bardzo duże znaczenie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Trudno jest zatem teraz ocenić, kto ma największe szanse. Niemniej jednak nie brakuje typerów, którzy decydują się grać takie właśnie zakłady. Co można jeszcze obstawiać? Są to również zakłady krótkoterminowe. Np. na poszczególne pojedynki. Nie ma przeszkód, by zagrać chociażby na zwycięzcę. Uważasz (po dokładnie wykonanej analizie), że dany darter poradzi sobie ze swoim rywalem? W takim razie możesz wytypować, że przejdzie do kolejnej rundy. Co jeszcze jest do Twojej dyspozycji? Są to również rozmaite handicapy.

W Twojej opinii faworyt wysoko ogra swojego przeciwnika? Uważasz, że kurs na 1 jest zbyt niski? Wolisz zaryzykować i postawić handicap? Nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ najlepsze firmy bukmacherskie są na to przygotowane. Do Twojej dyspozycji są również rozmaite overy itd. Dotyczące legów, setów oraz checkoutów.

Jak ocenić szanse zawodnika?

Co robić, by poprawnie typować spotkania w ramach już trwających Mistrzostw Świata? Bardzo ważna jest ocena obecnej formy. Nie ma sensu sprawdzać tego, jak danemu zawodnikowi szło np. kilka albo kilkanaście miesięcy temu. Wszak wtedy jego forma mogła być zdecydowanie inna. Liczy się przede wszystkim to, co jest tu i teraz. W związku z tym warto sprawdzić, jak konkretny darter radził sobie w kilku poprzednich turniejach przed tymi prestiżowymi zawodami odbywającymi się na przełomie grudnia i stycznia w Londynie. Pozycja w rankingu ma jakieś znaczenie, ale na pewno nie decydujące. Jeśli ktoś grał dobrze np. przez pierwsze pół roku, to zanotował awans w tej klasyfikacji.

superbet opinie bonus 2021
Legalny bukmacher Superbet – darmowy bonus bez depozytu

Może być jednak tak, że w tym momencie dyspozycja konkretnego dartera jest daleka od idealnej… Na co jeszcze zwracać uwagę? Mistrzostwa Świata to specyficzny turniej. Praktycznie w każdej kolejnej rundzie trzeba wygrać coraz więcej legów i tym samym setów, aby awansować dalej. Na początku gra się do trzech wygranych setów. W wielkim finale należy już triumfować w siedmiu takich partiach. Liczą się zatem nie tylko umiejętności, ale także dobra kondycja. Sprawdź zatem, jak gracze radzili sobie pod tym kątem w podobnych imprezach.

Jak publiczność wpływa na postawę darterów?

W tym roku Mistrzostwa Świata będą inne w porównaniu do lat poprzednich. Zawody na żywo będzie mogła oglądać bowiem o wiele mniej liczna grupa kibiców (maksymalnie będzie to 1000 osób). Na pewno taka sytuacja jest korzystna dla zawodników, którzy wolą grać w dość spokojnych warunkach. Są bowiem darterzy, którzy przy sporym natężeniu decybeli nie są w stanie w pełni się skoncentrować. A to odbija się na uzyskiwanych wynikach. Warto zatem śledzić zmagania darterów (np. na stronie internetowej TVP Sport) i obserwować, jak zawodnicy radzą sobie w takiej sytuacji. Na pewno należy przede wszystkim stawiać na graczy spokojnych, opanowanych, ponieważ w tym sporcie takie cechy mają szczególnie duże znaczenie.

5 / 5. Ocen: 4

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online