Jak zarabiać na wysokich kursach bukmacherskich?

Chcąc wejść do świata zakładów bukmacherskich i sprawnie się po nim poruszać, musimy zaznajomić się z wieloma pojęciami, które w nim występują, ale i zasadami, jakimi on tak właściwie się rządzi. Jedną z tych rzeczy, które wydają się w tym wszystkim najbardziej istotne jest zrozumienie, czym tak właściwie są kursy bukmacherskie, jak powstają i na co tak właściwie wpływają. To one stanowią bowiem podstawę konkurencji między kolejnymi działającymi w Polsce operatorami zakładów wzajemnych i to one powinny stanowić priorytet w naszym zapoznawaniu się z branżą.

zarabianie na wysokich kursach bukmacherskich
Jak zarabiać na wysokich kursach bukmacherskich?

W naszym dzisiejszym poradniku będziemy się starać wyjaśnić wszystkie najważniejsze kwestie związane właśnie z kursami bukmacherskimi. Tak, aby rozjaśnić sytuację osobom początkującym, dopiero stawiającym swoje pierwsze kroki w zakładach wzajemnych.

Czym są kursy bukmacherskie?

Mianem kursów bukmacherskich określa się dziś specjalne współczynniki, które są współodpowiedzialne za ostateczną wysokość wygranych z zakładów wzajemnych. Kursami są opatrywane wszystkie zdarzenia, na które możemy postawić – patrząc na nie możemy szybko powiedzieć, czy zakład będzie dla nas opłacalny, czy też lepiej porzucić go na rzecz innego (opatrzonego większym kursem). Jak w praktyce wygląda przeliczanie kursów bukmacherskich na potencjalne wygrane? Można je sprowadzić do prostego wzoru:

  • WYGRANA = kurs bukmacherski * stawka (pomniejszona o podatek od gier i zakładów)

Oczywiście nie jesteśmy zmuszeni do tego, by samodzielnie za każdym razem korzystać z tego wzoru i ustalać potencjalną wygraną. Wszystkie legalne firmy bukmacherskie online robią to automatycznie za nas – wystarczy dodać zdarzenie do kuponu, a następnie wybrać stawkę, a na podglądzie kuponu pokaże się potencjalna wygrana (wraz z objaśnieniem tego, skąd tak właściwie się ona wzięła).

superbet zakłady online
Darmowe promocje i bonusy w Superbet Polska

Nie jest żadną szokującą informacją to, że wszyscy polscy bukmacherzy próbują jak najwięcej zarobić. Kursy bukmacherskie są ich podstawowym sposobem właśnie na to. Manipulacja nimi pozwoli im przynieść sobie profit. Mniejsze kursy (a zatem takie, które pozwalają nam również mniej zarobić) towarzyszą zwykle tym zdarzeniom, których wystąpienie jest bardziej prawdopodobne. Jeżeli mamy na przykład do czynienia z meczem Polska – San Marino w piłce nożnej, wygrana Polski (dość oczywista) będzie posiadała bardzo niski kurs. Bukmacherzy online będą za to zachęcali do postawienia na mało prawdopodobne zwycięstwo San Marino – właśnie poprzez oferowanie kuszących i pozwalających wygrać bardzo wiele kursów.

Można śmiało porównać kursy bukmacherskie z nie przedstawionymi wprost typami bukmacherskimi samych operatorów zakładów wzajemnych. Kursy mogą być zatem nie tylko wskaźnikiem potencjalnej wygranej i opłacalności konkretnego rynku na zakłady bukmacherskie, ale i świetnym materiałem do analizy i pomocą w budowaniu własnych typów bukmacherskich.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl830 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Co wpływa na wysokość kursów bukmacherskich?

Kursy bukmacherskie są czymś bardzo dynamicznym. Potrafią zmieniać się nawet kilkadziesiąt razy na godzinę, choć nie są to zwykle bardzo duże zmiany. Od czego legalni bukmacherzy uzależniają swoje kursy? Okazuje się, że istnieje wiele takich czynników. Choć sami w sobie nie zdradzają tego, łatwo wywnioskować, że wpływ na ich decyzję mają takie aspekty, jak:

  • forma zespołów i ich sytuacja w danych rozgrywkach – im lepsza drużyna, tym większe prawdopodobieństwo, że odniesie sukces,
  • sztywne statystyki – są one czymś, co bukmacherzy online dokładnie analizują i na pewno biorą pod uwagę,
  • nastroje wokół meczu – często widząc konkretne zestawienie od razu wiemy, kto może wygrać dane spotkanie. Bukmacherzy również w wielu przypadkach biorą coś takiego pod uwagę i patrzą na to, kto jest szeroko pojętym faworytem danego spotkania,
Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz
  • najświeższe doniesienia ze świata sportu – mają one znaczenie zwłaszcza przy mniej standardowych rynkach na zakłady. Jeżeli więc postawić można na strzelca bramki, oczywistym jest, że kursy będą najmniejsze w przypadku napastników, a największe – jeżeli chodzi o obrońców. Jeśli zaś w newsach pojawi się informacja, że dany gracz zmaga się z problemami i może szybko zejść z boiska (albo wcale na nie nie wejść), wtedy ma to też swoje odzwierciedlenie w kursach),
  • czas do rozegrania meczu – tuż przed danym spotkaniem kursy są “dokładniejsze” i biorące pod uwagę wszystkie nowości dotyczące danego zespołu. Jeżeli czasu do rozpoczęcia meczu jest więcej, możemy się spodziewać nieco lepszych kursów (choć to też nie jest regułą),
  • miejsce rozgrywania spotkania – gospodarze zazwyczaj mają nieco łatwiej, co również jest brane pod uwagę.
poker bez depozytu w polsce
Bonus bez ryzyka w Betgames STS na gry karciane

Oczywiście wszystkie wyżej przez nas wspomniane czynniki mają znaczenie, jednak nie są jedynymi, które polscy bukmacherzy biorą pod uwagę. Firmy jednak swoje kursy ustalają niczym rasowy typer – w końcu mają w tym doświadczenie i wiedzą, co robić, by po prostu na tym wszystkim nie stracić. Nie inaczej jest w pokerze online czy innymi grami karcianymi, tam również kursy zmieniają się dynamicznie.

Jak wybrać bukmachera z najlepszymi kursami bukmacherskimi?

Wiedząc już nieco więcej na temat kursów bukmacherskich oczywistym jest, że chcemy  wybrać bukmachera, który oferuje te zdecydowanie najlepsze. To w końcu dzięki temu zwiększymy nasze potencjalne wygrane i będziemy typować na lepszych warunkach. Jak wybrać bukmachera, który będzie najlepszy pod względem kursów? Może eFortuna, STS lub Etoto należą do tych najlepszych?

zakład bez ryzyka betfan
W Betfan z kodem „BETONLINE” zakład bez ryzyka 600 PLN

Okazuje się, że to nie jest możliwe. Kursy są bowiem czymś dynamicznym – jednego tygodnia na ich przestrzeni dominuje jeden bukmacher, a innego – któryś inny. Możemy jednak wybrać tego, który zawsze będzie po prostu konkurencyjny.

Najlepiej będzie, jeśli od razu zaczniemy od ustalenia tego, co chcemy obstawiać u bukmachera i jaki system bukmacherski obierzemy. Nie ma firmy, która stwarzałaby najlepsze warunki do obstawiania każdej istniejącej dyscypliny. Jedne specjalizują się w piłce nożnej, inne zaś faworyzują e-sport. Jeśli chcemy wiedzieć, którzy bukmacherzy online są lepsi od innych, powinniśmy porównać kursy bukmacherskie każdego z nich tak na obecne, jak i przyszłe i zeszłe spotkania z interesujących nas rozgrywek. Na tej podstawie możemy dokonać wyboru. Nigdy nie ograniczajmy się do jednego buka – swoje konto załóżmy u kilku najlepszych, tym samym gwarantując sobie możliwość wyboru w kontekście każdego kolejnego spotkania sportowego.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online