Jakim systemem grają zawodowi typerzy?

Każdy, kto rozpoczyna obstawianie zakładów bukmacherskich chciałby połączyć przyjemne z pożytecznym – wykorzystać swoją pasję do sportu i dodatkowo na tym zarabiać. Gdy wejdzie się już w ten świat, to na pewno każdy doświadczony typer powie, że nie jest to wcale łatwe. Warto jest również znaleźć swój sposób na obstawianie – wybrać typ kuponu, który najbardziej nam odpowiada i daje nam największe szanse na wygraną. Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć nieco rodzaje systemów bukmacherskich, którymi grają zawodowi typerzy. Dzięki znalezieniu własnej strategii obstawianie może zacząć nam się opłacać. Właśnie dlatego postanowiliśmy przybliżyć te najpopularniejsze systemy.

zawodowi typerzy systemy bukmacherskie
Jakim systemem obstawiają zawodowi typerzy?

Czym jest gra systemowa?

Gra systemowa należy do trudniejszych rodzajów kuponów. Wyróżniamy zakłady typu SOLO z jednym typem, kupony akumulowane z minimum dwoma zdarzeniami, a także zakłady systemowe, czyli to, o czym aktualnie piszemy.

Obstawianie systemów, to nic innego, jak korzystanie z opracowanych strategii, które mogą zwiększyć nasze prawdopodobieństwo ewentualnych wygranych. Polega ona – w zależności od systemu – na typowania odpowiednią stawką, czy daną liczbą zdarzeń na kuponie z możliwymi błędami. O szczegółach powiemy niebawem.

Czy opłaca się grać systemem?

Jak pokazują zawodowi typerzy, którzy systemy bukmacherskie opanowali do perfekcji jest to całkiem dobry pomysł na zarabianie pieniędzy, ale jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie po prostu nie ma. Najłatwiej jest powiedzieć – i tak, i nie. Wszystko zależy od subiektywnych aspektów każdego z typerów. Zależy od tego, jaki poszczególni gracze mają budżet, czy są doświadczeni, a także którą dyscypliną w ogóle się interesują.

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jeśli ktoś spełnia warunki poszczególnych systemów i czuje się w nich dobrze – a także „ma nosa” do typów i potrafi świetnie analizować statystyki, to jak najbardziej, systemy sprawdzą się u takich typerach w 100%!

Przykłady systemów bukmacherskich:

Przejdźmy jednak do konkretów i poszczególnych rodzajów systemów bukmacherskich. Opisaliśmy te najpopularniejsze, które są dość zrozumiałe i łatwo przyswajalne. Wielu profesjonalnych typerów korzysta właśnie z tych wskazanych przez nas poniżej i je sobie chwali.

System Fibonacci’ego

Zacznijmy od systemu gry na progresję, który funkcjonuje na podstawie specjalnego ciągu liczbowego. Jest to dość popularny kod, który powstaje z sumy poprzednich stawek (zaczynając oczywiście od liczby 1). Stawki te będą zatem wyglądały następująco: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 i tak dalej. Tak powstały system, i zwiększanie stawek pozwoli na osiągnięcie zysku nawet, jeśli początkowych kilka typów zostanie przez nas źle postawionych. W zakładach na klasyczne dyscypliny sportowe warto jest grać tym systemem na remisy – kursy są wysokie, a zdarzenie jak najbardziej prawdopodobne.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Gdy w końcu uda nam się trafić jeden z kolejnych zakładów, to następnie wracamy do stawki wyjściowej, a resztę traktujemy jako czysty zysk i przelewamy oczywiście na nasze konto bankowe. Cały czas operujemy na tych samych stawkach, co pozwoli nam trzymać się nieco w ryzach. Niestety ten system nie przyniesie nam sporego zastrzyku gotówki od razu. Zwykle będziemy wychodzić na plus, jednak będzie to około 10-20% włożonych kwot.

System Martingale

Kolejny, który warto znać to system Martingale, jest on dobrze znany wszystkim zawodowym typerom, którzy choć raz mieli okazję usiąść do stołu w kasynie. Strategia ta polega na podwajaniu każdej kolejnej stawki po przegranym zakładzie. Zatem jeśli zaczniemy od 10 złotych, to kolejny typ powinien wynieść 20 złotych i następny 40. I tak dalej, aż do czasu, kiedy nie uda nam się poprawnie wytypować danego zdarzenia. Gdy już tak się stanie, to wracamy oczywiście do naszej stawki wyjściowej. Całą resztę możemy uznać za nasz zysk. Tutaj znowu – najlepiej korzystać z tego systemu obstawiając remisy w meczach – czy to piłkarskich, czy hokejowych. Nieco rzadziej typowalibyśmy remisy w ręcznej, czy koszykówce, ponieważ tam o taki rezultat jest o wiele trudniej.

zakład bez ryzyka betfan
W Betfan z kodem „BETONLINE” zakład bez ryzyka 600 PLN

Warto jest zrobić zatem dobry i rzetelny research, który pozwoli wytypować ze 2-3 drużyny, które słyną z remisów i sukcesywnie je obstawiać. Niestety może być tak, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że trafimy to dopiero za którymś razem z kolei. Niemniej, jak już się uda trafić to zysk odczujemy („na czysto” powinniśmy potroić swoją stawkę).  

System Kell’ego

Ostatni z systemów, które postanowiliśmy przedstawić, jest ten stworzony przez Johna Kelly’ego. W większym skrócie – chodzi tutaj o znalezienie value, czyli odpowiedniej wartości wybranego przez siebie typu. Jak to zrobić? Amerykanin stworzył nawet specjalne równanie, które ma nam w tym pomóc. Wygląda on następująco:

(BP-Q)/B

Gdzie:

  • B – kurs dziesiętny pomniejszony o wartość „1”
  • P – prawdopodobieństwo trafienia wygranej
  • Q – prawdopodobieństwo przegranej (1-P).

Teraz nadchodzi czas na naszą analizę statystyk i wskazanie subiektywne prawdopodobieństwa trafienia. Zakładając, że kurs wynosi 1.8 i naszym zdaniem prawdopodobieństwo zwycięstwa danej drużyny wynosi 60%. Zatem:

  • B= 1.8-1=0.8
  • P= 0.6
  • Q= 0,8-0,6= 0,2

No i liczymy – (0.8×0.6-0,2)/0.8=0,035

Oznacza to, że nasza stawka na to zdarzenie powinna wynieść 3.5% naszego bankrolla. Dzięki temu powinniśmy sukcesywnie wygrywać, a co za tym idzie – system Kelly’ego jest uznawany za jeden z ciekawszych rodzajów systemów bukmacherskich.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online