Skok o tyczce u bukmacherów – jak obstawiać?

Ostatnio skok o tyczce zyskał na popularności w naszym kraju. Nie tylko ze względu na to, że nasi zawodnicy już od kilku lat osiągają naprawdę niezłe wyniki. Nie tylko na krajowym podwórku, ale także na arenie międzynarodowej. Mowa tutaj o Pawle Wojciechowskim i przede wszystkim o Piotrze Lisku. Ostatnio cały świat pasjonuje się natomiast w głównej mierze Szwedem Armandem Duplantisem. Ten niesamowity 21-latek w wielkim stylu bije kolejne rekordy i wyrasta na następcę słynnego przed laty Siergieja Bubki. Skok o tyczce jest oczywiście w ofercie firm bukmacherskich. Co można grać? Jak analizować potencjał poszczególnych zawodników w ramach tej właśnie dyscypliny?

skok o tycze obstawianie
Jak obstawiać skok o tyczne?

Co można typować w firmach bukmacherskich?

Lekkoatletyka jest przez wiele osób uważana za królową sportu. Ta wielopłaszczyznowa dyscyplina ma naprawdę duże grono zwolenników. Przegrywa jednak na pewno popularnością z piłką nożną oraz skokami narciarskimi. To zaś przekłada się na liczbę dostępnych zakładów. Gracze mogą jednak i tak liczyć na relatywnie sporo opcji. Szczególnie kiedy chodzi o ważne zawody.

Co jest zatem do gry? Można np. obstawić na triumfatora konkretnej imprezy. Kursy są zazwyczaj bardzo wysokie. Chyba że mamy jednego faworyta, który wybija się zdecydowanie ponad wszystkich. Przeważnie jednak nie można narzekać, ponieważ kursy są ogólnie spore. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać na to, kto będzie lepszy w poszczególnej parze. Firmy bukmacherskie bardzo sprytnie tworzą te zestawienia. Najczęściej z dwóch lekkoatletów o bardzo podobnym potencjale. Nie może zatem dziwić, że kursy wynoszą przeważnie 1.70 – 1.90, 1.85 – 1.85 itd. Im bardziej prestiżowe zawody, tym tych par jest więcej. Dzięki temu można znaleźć takie zestawienia, gdzie jest jeden wyraźny faworyt.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Teoretycznie można też poprosić o dodanie konkretnego zakładu do puli. Nie zawsze jednak takie prośby są spełniane, dlatego w głównej mierze trzeba opierać się o aktualną ofertę. Jakie pozostałe zakłady są do typowania? Można zagrać (szczególnie na wielkim imprezach), jaki Polak będzie najlepszy w konkursie. Dużą popularnością cieszą się zakłady dotyczące wyniku uzyskanego przez zwycięzcę. Można także czasami zagrać, czy padnie nowy rekord.

Sprawdź wyniki z kilku poprzednich startów

Ta dyscyplina (zaliczana do lekkoatletyki) jest coraz popularniejsza. Dlatego oferowanych zakładów (przez firmy bukmacherskie) wcale nie jest tak mało, jak komuś może wydawać się na samym początku. Obstawienie lekkiej atletyki w Polsce jest co raz popularniejsze. Najważniejsze jednak i tak jest to, by dokładnie przeanalizować konkretne wydarzenia. Im więcej czynników weźmiesz pod uwagę, tym będziesz miał większe szanse na odniesienie zwycięstwa i powiększenie stanu konta…

Co jest na pewno istotne? Obecna dyspozycja. Najlepiej sprawdzić ten aspekt na podstawie kilku ostatnich startów. W związku z tym największa niewiadoma to zawsze pierwsze pojedynki w sezonie. Pamiętaj, że forma sprzed kilku albo nawet kilkunastu miesięcy nie ma aż tak dużego znaczenia. Od tego momentu mogło się bowiem sporo zmienić. Warto zatem zweryfikować tylko kilka ostatnich startów. Typujesz na triumfatora całych zawodów? W takim razie musisz sprawdzić nie tylko poczynania swojego (wyselekcjonowanego wstępnie) zawodnika. Powinieneś również zobaczyć, jak to wszystko wygląda w przypadku całej stawki. Nieco mniej formalności jest wtedy, kiedy typujesz zakłady h2h. Wtedy interesuje Cię bowiem wyłącznie dwójka zawodników.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Druga strona medalu jest taka, że wtedy oczywiście kursy nie są aż tak bardzo wysokie. Jak zaś ocenić potencjał konkretnego zawodnika? Sprawdzaj (z kilku ostatnich tygodni) nie tylko suche wyniki. Postaraj się dojść do tego, w ilu próbach została zaliczona konkretna wysokość. Jest bowiem różnica, czy większość była „odfajkowana” za pierwszym razem, czy dopiero w decydującym, trzecim skoku….

Miejsce rozgrywania zawodów

Ma to przede wszystkim znaczenie w przypadku zawodów międzynarodowych. Liczy się bowiem szybka adaptacja do nowych warunków. Jeśli zawody odbywają się w Polsce, to Europejczycy nie będą mieli najmniejszych problemów z zaaklimatyzowaniem się… O wiele trudniej ta sztuka przyjdzie zaś reprezentantowi z Azji, Ameryki Południowej, czy Ameryki Północnej… Warto zatem dokładnie zweryfikować ten właśnie czynnik.

zakład bez ryzyka betfan
W Betfan z kodem „BETONLINE” zakład bez ryzyka 600 PLN

Co jeszcze jest istotne? Nie tylko sama lokalizacja, ale także warunki pogodowe. Zawodnicy przyzwyczajeni do ciepła, wysokich temperatur itp. będą mieli oczywiście spore problemy, by dobrze skakać w deszczu, zimnie… Dobry typer powinien mieć zatem rozpisane to, jak poszczególni skoczkowie radzą sobie w różnych warunkach atmosferycznych. Jeśli zawody odbywają się na otwartej przestrzeni (przy niesprzyjającej aurze), to niektórzy skaczą ze zdecydowanie mniejszą pewnością siebie. To oczywiście przekłada się na końcowe wyniki. Najlepsi nie mają zaś większych oporów, dlatego przeważnie wygrywają lub są – w najgorszym razie – w TOP3.

Dlaczego warto obstawiać zakłady live?

Typowanie zakładów przed zawodami to w pewnym stopniu loteria. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób obstawia skok o tyczce na żywo. To pozwala dokonywać lepsze decyzje. Już po pierwszych próbach zawodników można bowiem wstępnie oszacować, kto będzie walczyć o końcowe zwycięstwo, a kto raczej musi zadowolić się dalszymi lokatami. Jeśli zatem firma bukmacherska (w której jesteś zarejestrowany) oferuje taką opcję (sprawdź to w kalendarzu), to warto z niej skorzystać.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online