Zakłady bukmacherskie na MMA – jak obstawiać?

MMA to dyscyplina, która w naszym kraju ostatnimi czasy zaczęła cieszyć się dużą popularnością. Wynika to poniekąd z bardzo dużej liczby freak-fightowych gal, które zaczęły być organizowane i sprzedawane w formule live. Skorzystały na tym również gale bardziej profesjonalne, które aktualnie przyciągają całe mnóstwo tak kibiców, jak i typujących.

Zakłady bukmacherskie na MMA - jak obstawiać
Zakłady bukmacherskie na MMA – jak obstawiać?

Chcąc obstawiać MMA musimy wziąć pod uwagę specyfikę tego sportu. Oprócz podążania za ogólnymi zasadami, powinniśmy też wziąć pod uwagę wiele elementów unikalnych dla tej właśnie dyscypliny. O jakie elementy chodzi i jak skutecznie obstawiać MMA? U którego bukmachera zdecydowanie najlepiej opłaca się to robić? O tym wszystkim zamierzamy opowiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie.

Zakłady na MMA – które gale warto obstawiać?

Jeżeli chodzi o mieszane sztuki walki, typy na sporty walki możemy obstawiać w zakresie dwóch rodzajów gal – profesjonalnych oraz freak-fightowych. Jak sama nazwa może sugerować, w tych pierwszych walczą ze sobą profesjonaliści – osoby, które są powiązane ze światem sportu i tylko na jego arenie się realizują. Jeżeli chodzi o gale freak-fightowe, do nich kontraktowani są zawodnicy nie mający związku z MMA, niemniej jednak wzbudzający emocje i cieszący się dużą popularnością. Mowa przede wszystkim o influencerach znanych ze świata internetu.

Biorąc pod uwagę gale profesjonalne, największym zainteresowaniem cieszy się amerykańskie UFC, będące jednocześnie najpopularniejszą i najstarszą organizacją MMA na świecie. To o wystąpieniu właśnie w nim marzą zawodnicy zawodowi z całego świata. Na uwagę tutaj zasługuje również polskie KSW, które pretenduje do miana najpopularniejszego w Europie – i za takie można je już w tym momencie uznać.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

O ile federacji profesjonalnych mamy zaledwie kilka, tych freak-fightowych (z uwagi na zarobek i zasięgi, jakie generują) istnieje całe mnóstwo. Najbardziej prestiżową i najdłużej istniejącą galą tego typu jest Fame MMA, które słynie z kontraktowania rzeczywistych gwiazd polskiego i zagranicznego Internetu. Jego solidnym konkurentem jest aktualnie High League. Na rynku nie brakuje jednak stosunkowo nowych i wciąż rozwijających się projektów. Mowa tutaj między innymi o Prime MMA oraz MMA VIP, które żerują na kontrowersji i to za jej pośrednictwem starają się zapewnić sobie popularność.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Jak typować MMA, by wygrywać?

Typowanie MMA może wydawać się stosunkowo łatwe. Rzeczywistość jednak pokazuje, że wymaga znacznie lepszego przygotowania, niż obstawianie dowolnej innej dyscypliny. Jak zatem obstawiać ten sport, by móc cieszyć się częstymi wygranymi? Poniżej przedstawiamy kilka naszych sprawdzonych porad.

  • Zapoznajmy się z zasadami. MMA nie jest taką samą dyscypliną sportu, jak wszystkie inne. Przede wszystkim zwróćmy tu uwagę na indywidualny, a nie drużynowy charakter. Poniekąd ułatwia nam to analizę – możemy tutaj skupić się na dwóch zawodnikach (a nie, jak w piłce nożnej, na kilkunastu). Miejmy na uwadze fakt, że wiele w zasadach może się zmieniać w kontekście poszczególnych walk. Niektórzy zawodnicy bowiem decydują się na walczenie w formule bokserskiej czy dowolnej innej – to wszystko zależy od indywidualnych ustaleń i znacząco zmienia przebieg walki. Warto abyśmy z tym wszystkim zapoznali się jeszcze przed obstawieniem.
  • Analizujmy poprzednie walki zawodników. W MMA solidni zawodnicy rzadko kiedy ulegają znacznie słabszym. Formę tutaj buduje się latami, dlatego też tak istotne może być zwrócenie uwagi na poprzednie walki każdego z zawodników. Najlepiej dla nas będzie obejrzenie ich powtórek. Zazwyczaj jest to możliwe chociażby na YouTube.
  • Patrzmy na statystyki. Statystyki są w stanie powiedzieć bardzo wiele o stylu walki każdego z zawodników. Ten z kolei ma kolosalne znaczenie w przebiegu każdej kolejnej walki. Jeśli zawodnik bazuje na obaleniach, może mieć problem z tym, który doskonale walczy w parterze (i tak dalej). 
  • Obserwujmy bacznie kontuzje. Kontuzje są nieodzowną częścią MMA i… wcale nie oznaczają, że zawodnik nie podejmie się walki. Wręcz przeciwnie – walczący bardzo często uparcie dążą do realizacji kontraktu, a z uwagi na to są w stanie wyjść do walki z kontuzją. Ta może oczywiście mieć duży wpływ na przebieg konkretnego spotkania.
  • Zwracajmy uwagę na typy bukmacherskie. Bukmacherzy online, tak jak w przypadku każdej innej dyscypliny sportu, starają się nie stracić na swojej ofercie. Dlatego też umiejętnie manipulują kursami bukmacherskimi – faworyci mają tutaj niskie kursy, a czarne konie – wysokie. W ten sposób jesteśmy zachęcani do podejmowania ryzyka. Zwróćmy na to uwagę przy obstawianiu i wykorzystajmy to na własną korzyść. Niekoniecznie naśladując bukmachera.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na MMA

O ile w przypadku klasycznych dyscyplin sportu, jak piłka nożna czy tenis, praktycznie wszyscy bukmacherzy online prezentują kompletną i obejmującą niemal wszystkie rozgrywki ofertę, MMA jest dość specyficzne. Federacje bowiem często decydują się na sprzedaż praw do oferowania ich gal jednemu bukmacherowi – na wyłączność. Chcąc więc obstawiać MMA, musimy na to zwrócić uwagę i wybrać tego bukmachera, który pozwoli nam postawić na tę galę, którą w danym momencie jesteśmy zainteresowani.

Liderem jeżeli chodzi o MMA na profesjonalnym szczeblu jest bukmacher STS. Można u niego obstawiać KSW, UFC i wiele innych gal różnych federacji. Brakuje tutaj co prawda ekskluzywności, jednak STS dba o to, by prezentować najlepsze na rynku warunki kursowe na obstawianie wszystkiego tego, co oferuje. Najlepsi bukmacherzy w Polsce zazwyczaj wzorują się właśnie na tym operatorze.

Poza liderem na polskim rynku, na uwagę zasługuje również Fortuna. Daje ona dostęp do typowania największych profesjonalnych federacji. Nawiązała też ekskluzywną współpracę z High League od Malika Montany. Z uwagi na to jest jedynym bukmacherem, który może prezentować ofertę właśnie na to wydarzenie sportowe. O podobną ekskluzywność postarał się też bukmacher Betclic. On nawiązał współpracę z najpopularniejszą galą freak fightową – Fame MMA. To właśnie u niego (i tylko u niego) można więc ją obstawiać.

5 / 5. Ocen: 22

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online