Zakłady na tenis – jak obstawiać u bukmacherów?

Niewątpliwie, tenis ziemny jest najpopularniejszą indywidualną dyscypliną sportową. Stoją za nią wybitni zawodnicy, kilkanaście świetnych turniejów rocznie i miliony kibiców na całym świecie. Z tego względu również bukmacherzy musieli zainteresować się tą dyscypliną. Jak wyglądają zakłady na tenis na polskim rynku bukmacherskim? Co i jak najlepiej obstawiać? A no właśnie – czas odpowiedzieć na te pytania.

Jak obstawiać tenis ziemny u bukmacherów?

Jeśli chodzi o obstawianie tenisa, to pod względem technicznym oczywiście nie ma żadnych różnic. Mogą to być kupony prematch, live, SOLO, AKO czy zakłady systemowe. Przedstawimy jednak kilka wskazówek, które mogą nieco pomóc w typowaniu tego typu zdarzeń. Na co więc zwrócić uwagę?

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Nie kieruj się tylko rankingiem

Oczywiście ranking zawodnika może być wskaźnikiem czy dany tenisista jest w gronie najlepszych tenisistów, czy dopiero aspiruje do takiego miejsca. Musicie jednak wiedzieć, że w przypadku opuszczenia kilku turniejów – chociażby z powodu kontuzji – od razu sporo leci się w rankingu. Dlatego tenisista może być naprawdę mocny i w formie, a być dopiero w drugiej setce zawodników. Dobrze jest więc spoglądać na ostatnie pojedynki i wyniki ostatnich turniejów, w których dany gracz brał udział.

Zwróć uwagę na nawierzchnię

Spory wpływ na ostateczny rezultat pojedynków może mieć również sama nawierzchnia. Jak wiadomo, pojedynki tenisowe rozgrywane są: na trawie, w hali, na mączce i na nawierzchni twardej. Na każdej z nich piłka zachowuje się zupełnie inaczej i nawet jeśli dany gracz jest mistrzem gry na nawierzchni twardej, to nie musi nim być na trawie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Bezpośrednie pojedynki skarbnicą wiedzy

Bez przejrzenia ostatnich statystyk poszczególny spotkań czy formy zawodników, nie ma co nawet siadać do obstawiania tenisa ziemnego. Tak naprawdę, specyfika dyscyplin indywidualnych wskazuje, że sporo zależy również od samopoczucia i formy dnia. Jeśli dany zawodnik źle wejdzie w spotkanie, to nie zostanie zmieniony, jak w przypadku sportów drużynowych. Jest on „skazany na siebie” i wszystko zależy od tego, jak sam się zaprezentuje.

Podsumowując – bez analizy statystyk przedmeczowych i bezpośrednich pojedynków pomiędzy danymi zawodnikami, nie ma co w ogóle podchodzić do tenisa.

Typowanie tenisa na żywo

Gdy jesteście zainteresowani zakładami na tenis, to polecamy zajrzeć do zakładki live. Obstawianie kuponów na żywo jest wręcz skrojone pod tenis ziemny. Dlaczego? Wszystko przez kursy, które oferuję bukmacherzy online i mogą zmienić się niemal o 180 stopni. Gdy zawodnik serwujący przegrywa i jest szansa na przełamanie gema, kursy diametralnie się zmieniają. To samo w przypadku całych setów – gdy dany gracz zostanie przełamany, to jego szanse sporo maleją. Wtedy kursy na tego, który stracił swoje podanie są wysokie. Jeśli jednak wszystko przemawia za danym graczem, że powinien wygrać, to możecie skorzystać z tych wyższych kursów. Wszystko zależy od waszej znajomości tej dyscypliny, a także nieco od intuicji.

betfan bez depozytu
W Betfan z kodem „BETONLINE” zakład bez ryzyka 600 PLN

Dobrze jest przyjrzeć się też dokładnemu wynikowi spotkania, który z czasem trwania można o wiele łatwiej wytypować, widząc, co dzieje się aktualnie na boisku.

Co można obstawić w tenisie?

Spójrzmy jeszcze może na to, jakie rynki zdarzeń możecie obstawić w tenisie ziemnym. W zależności od rangi turnieju i popularności rozgrywek jest ich oczywiście mniej bądź więcej. Średnio bukmacherzy w Polsce dają około 30-80 rynków zdarzeń w każdym ze spotkań. Jak wyglądają zatem najpopularniejsze typy u bukmacherów?

Zwycięzca meczu

Oczywiście – klasyka gatunku – czyli wygrany pojedynku. Gracze, dla których typy na tenis to coś więcej niż wygrywanie pieniędzy i obstawiający zakłady typu SOLO mają 50% szans na trafienie takie zdarzenia. W końcu tenisie nie ma miejsca na remis i wskazanie zwycięzcy to szanse pół na pół. Nie oznacza to jednak, że wytypować zdarzenie jest łatwo – bez odpowiedniej analizy statystyk może być z tym trudno.

Handicap gemowy/setowy

Typerzy często korzystają również z handicapów – czy to setowych w całym spotkaniu, czy gemowych w poszczególnych setach. Obstawianie ich ma sens w przypadku, gdy jesteście pewni, że dany zawodnik lub zawodniczka jest w stanie wygrać mecz czy to do zera, czy – w przypadku turniejów Wielkoszlemowych – chociażby 3:1 (w turniejach mężczyzn).

superbet opinie bonus 2021
Legalny bukmacher Superbet – darmowy bonus bez depozytu

Jeśli chodzi o sety, to tutaj handicapy mogą być wyższe. Każdy set grany jest to sześciu wygranych gemów i popularnym typem jest wygranie seta z handicapem gemowym (2.5). Wtedy kursy na danego seta mogą być sporo wyższe i jak najbardziej możliwe do spełnienia.

Dokładny wynik meczu/seta

Jeszcze wyższe kursy możecie znaleźć na wskazanie dokładnego wyniku spotkania, czy seta. W końcu możliwe są wyniki 2:0, 0:2, 2:1, 1:2. Tylko we wspomnianych turniejach Wielkiego Szlema mężczyźni grają do trzech wygranych setów, więc wyników może być więcej. Mimo wszystko kursy oscylują w granicach 2.00-6.00, co jest już solidnym kursem. Przy dobrej analizie, intuicji i szczęściu, jest to jak najbardziej możliwe.

Nieco trudniej jest z dokładnym wynikiem seta. Ewentualnych opcji jest o wiele więcej, ale co za tym idzie – kursy również szybują mocno w górę. W przypadkach obstawienia, że dany gracz wygra do zera (6:0), kursy mogą wynieść nawet 10.00. Najczęściej zdarzają się jednak wyniki 6:4 czy 6:3, ale nawet w tych wypadkach możecie liczyć na kursy około 4.00-5.00.

5 / 5. Ocen: 5

Zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy online